Udostępnij

Najlepsze rekuperatory: przegląd producentów, których urządzenia polecamy

By pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania, przedstawiamy naszą listę najlepszych rekuperatorów od sprawdzonych producentów, którzy wyznaczają nowe standardy w dziedzinie rekuperacji. Każdy z tych nich oferuje urządzenia zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie użytkowania i efektywności energetycznej. Dowiedz się, które rekuperatory najlepiej spełnią Twoje potrzeby i przekonaj się, jak nowoczesne systemy wentylacyjne mogą zmienić jakość życia w Twoim domu.

Najlepsze rekuperatory: przegląd producentów, których urządzenia polecamy

Rekuperatory Vasco

Rekuperatory Vasco zaprojektowane zostały tak, aby spełniały dwa założenia: cichą i niezauważalną pracę wentylacji oraz jej bezproblemową obsługę. Te dwie cechy sprawiają, że rekuperatory Vasco to urządzenia idealne dla domów jednorodzinnych, których właściciele niekoniecznie chcą zagłębiać się w skomplikowane instrukcje obsługi systemu wentylacji. 

Oprócz niskiej emisji dźwięku, Vasco oferuje również nowoczesny design rekuperatora, możliwość montażu podsufitowego dla oszczędności miejsca oraz sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie. Wszystko, aby system wentylacji działał niezauważalnie i komfortowo, lecz jednocześnie zapewniał maksymalnie świeże i zdrowe powietrze w domu. 

Rekuperatory Vasco działają w pełni automatycznie, wykorzystując kilka biegów intensywności oraz dając możliwość podpięcia systemu rekuperacji do alarmu (włączanie trybu nieobecność).

Urządzenia dostępne są w szerokim zakresie wydajności 150-570 m3/h, zatem oferta sprzedaży rekuperatorów Vasco skierowana jest do właścicieli domów o małej, średniej oraz dużej powierzchni.

Deklarowany odzysk ciepła jest zależny od modelu rekuperatora i wynosi minimum 90%.

Zobacz najlepsze rekuperatory w naszym sklepie. Jeśli chcesz poznać ofertę Vasco, to wybierz tę markę z listy filtrowania “Producent”.

Rekuperatory Frapol

Zadaniem rekuperatorów Frapol, czyli centrali wentylacyjnych, jest uzdatnienie powietrza nawiewanego do pomieszczeń oraz odzyskanie ciepła z powietrza zużytego. Sprawność tego odzysku sięga poziomu 95%, co umożliwia redukcję kosztów ogrzewania nawet do 50%

Dla większej oszczędności energii, rekuperatory Frapol wyposażone zostały w wentylatory z nowoczesnymi wirnikami, gwarantującymi jednocześnie cichszą pracę centrali oraz większą jej wytrzymałość i żywotność.

Rekuperatory wymagają profesjonalnego montażu do prawidłowej pracy systemu, dlatego wybierzmy firmę z doświadczeniem. Jeżeli mieszkają Państwo w Krakowie bądź okolicy, zapraszamy do kontaktu – Venteco oferuje sprzedaż rekuperatorów Frapol wraz z poradą, montażem i serwisem (gwarancyjnym i pogwarancyjnym).

Rekuperatory Komfovent

Do zastosowania w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach polecamy rekuperatory Komfovent, które pomagają wytworzyć świeżą i zdrową atmosferę wewnątrz budynku. Do zdecydowanych zalet należy ich cicha praca, która jest kluczowa w przypadku budownictwa mieszkaniowego.

Warto pamiętać, że sprawna wymiana powietrza w pomieszczeniu to lepsze samopoczucie, zwiększona koncentracja oraz brak alergenów i roztoczy obecnych w powietrzu zewnętrznym. Dlatego nasza oferta sprzedaży rekuperatorów Komfovent kierowana jest głównie do osób działających z myślą o zdrowiu swoim oraz swojej rodziny.

Dla maksymalnej oszczędności, rekuperatory Komfovent zostały wyposażone w wymiennik obrotowy, zapewniający odzysk ciepła na poziomie 85%, oraz niewielki pobór energii elektrycznej, niezbędny do funkcjonowania centrali.

Rekuperatory Komfovent to również działanie z myślą o środowisku, dzięki mniejszemu zużyciu energii, koniecznej do ogrzania domu (odzysk ciepła).

Wszystkie te aspekty sprawiły, że zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie sprzedaży rekuperatorów Komfovent, oczywiście wraz z kompletnym projektem systemu, montażem oraz serwisem.

Najlepsze rekuperatory, które polecamy | Venteco

Rekuperatory Wanas

Rekuperatory Wanas to kolejny rodzaj centrali wentylacyjnej z wymiennikiem przeciwprądowo-krzyżowym, zapewniającym odzysk energii na poziomie 93%. Montaż rekuperatora (Wanas bądź innych marek) to inwestycja długofalowa, zwracająca się w kosztach ogrzewania na przestrzeni kilku lat. Dzięki w pełni kontrolowanej wymianie powietrza w budynku, zyskujemy świeże i czyste powietrze bez względu na warunki zewnętrzne oraz zanieczyszczenie środowiska.

Każdy rekuperator Wanas został wyposażony w nagrzewnicę wstępną oraz by-pass, który zapobiega odzyskowi ciepła w okresie letnim (gdy ogrzewanie powietrza nawiewanego jest zbędne). Dodatkowo powietrze wprawiane jest w ruch poprzez energooszczędne wentylatory, dzięki czemu rekuperatory Wanas to urządzenia niedrogie w eksploatacji.

Znając specyfikę branży budowlanej, zadbaliśmy o różnorodność w ofercie sprzedaży rekuperatorów, aby maksymalnie dopasować się do potrzeb naszych klientów.

Oferujemy kompleksową ofertę sprzedaży rekuperatorów Wanas, wraz z fachową poradą, projektem doborem i montażem.

Rekuperatory Zehnder

Wentylacja mechaniczna to pełna kontrola nad procesem wymiany powietrza w pomieszczeniu. W przypadku wentylacji grawitacyjnej intensywność jej jest zależna od czynników zewnętrznych, co znacząco zmniejsza efektywność systemu. Nieporównywalny komfort użytkowania to główny powód wzrostu sprzedaży rekuperatorów (Zehnder oraz innych marek) również wśród klientów indywidualnych. Rekuperatory Zehnder to wymiennik przeciwprądowo-krzyżowy zapewniający odzysk ciepła na poziomie 80-95% (w zależności od modelu) oraz filtry klasy G dla zawsze świeżego powietrza.

Rekuperatory Zehnder Comfoair Q to modele ukierunkowane na filtrację powietrza, dzięki większej powierzchni filtracyjnej oraz umiejscowieniu filtra na nawiewie powietrza.

Co ważne, rekuperator Zehnder to maksymalny komfort użytkowania, dzięki bardzo cichej pracy centrali (wg deklaracji producenta są to najcichsze urządzenia na rynku)

Oferujemy sprzedaż rekuperatorów Zehnder wraz z profesjonalną poradą, projektem i montażem oraz całym pakietem serwisowym.

Rekuperatory Thessla Green

Właścicielom domów jednorodzinnych o małej i średniej wielkości polecamy rekuperatory polskiego producenta Thessla Green. Zostały one zaprojektowane i wykonane z myślą o wysokim komforcie mieszkania, czyli powietrzu zawsze świeżym i czystym z jednoczesną niezauważalną pracą systemu. Dla uzyskania wysokiej wydajności w rekuperatorze Thessla Green zastosowano wymiennik przeciwprądowy Recair o sprawności sięgającej 92%

Zdecydowaną zaletą rekuperatorów Thessla Green jest modułowy system sterowania, umożliwiający łatwą konfigurację sterowników i poszerzenie automatyki o dodatkowe funkcje

Dla większej elastyczności rekuperatory Thessla Green dostępne są w kilku wariantach wydajnościowych, aby móc sprostać wymaganiom różnych budynków.

Nasza oferta sprzedaży rekuperatorów Thessla Green uwzględnia urządzenia z automatycznym by-passem (pozwalającym na okresowe zaniechanie odzysku ciepła) oraz nagrzewnicą (z płynną regulacją), chroniącą wymiennik przed spadkiem temperatury poniżej 0 stopni.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że oferta sprzedaży rekuperatorów Thessla Green skierowana jest do osób ceniących sobie systemy znacząco poprawiające komfort życia.

Jaki rekuperator wybrać?

Rekuperatory Vent-Axia Kinetic

W naszej ofercie znajdą Państwo również bardzo konkurencyjne cenowo rekuperatory Vent-Axia Kinetic, które oferują elastyczne możliwości montażu oraz wysoką wydajność, idealne do zastosowań domowych i komercyjnych.

Rekuperatory Vent-Axia Kinetic są dostępne do montażu w różnych konfiguracjach. Możliwe jest ich umieszczenie pionowo, na ścianie czy w szafce kuchennej. W przypadku instalacji w miejscach nieogrzewanych, zaleca się odpowiednie izolowanie przewodów. Przewody rekuperatorów można przyłączać zarówno poziomo, jak i pionowo, a także korzystać z obu tych opcji jednocześnie. 

Minimalna wymagana głębokość wewnętrzna dla szafki kuchennej wynosi 290 mm dla modeli V i B, oraz 300 mm dla modeli CW. Modele V i B umożliwiają instalację z lewej lub prawej strony. Urządzenie posiada wyprowadzenia rur skierowane na zewnątrz od strony prawej, które można łatwo odwrócić na miejscu instalacji. Wystarczy zdjąć panel sterowania, obrócić urządzenie o 180 stopni i ponownie zamontować panel. 

Dla modeli z króćcami poziomymi i pionowymi, możliwa jest kombinacja różnych opcji końcówek, co ułatwia montaż w ograniczonej przestrzeni. Dla potrzeb jednoczesnego poziomego i pionowego podłączenia na jednym wlocie/wylocie dostępne są dodatkowe końcówki. System odprowadzania skroplin jest zaprojektowany tak, aby mógł być usuwany zarówno od tyłu, jak i od spodu urządzenia.

Który rekuperator wybrać?

Wybór odpowiedniego rekuperatora ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia zdrowego i świeżego powietrza w domu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą montażu systemu rekuperacji, którą dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego domu. 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – nasi specjaliści chętnie udzielą wszelkich informacji i przygotują dla Ciebie wstępną wycenę.

Może cię również zainteresować