Usługi

Systemy kominowe

Venteco - systemy kominowe

Montaż systemów kominowych z Venteco

Wykorzystując nowoczesne produkty firmy MK Żary, lidera w branży kominów ze stali nierdzewnej-kwasoodpornej, oferujemy montaż wszystkich systemów kominów, takich jak systemy powietrzno-spalinowe, wkłady kominowe oraz kominy dwuścienne, termoizolowane. Wykonujemy również modernizację ceramicznych, zbiorczych przewodów spalinowych, przystosowując je do pracy z kotłami kondensacyjnymi. Realizujemy projekty nie tylko na terenie Krakowa, ale także całej Polski.

Kominy: naprawa, dobudowa, montaż

Jesteśmy specjalistami w modernizacji i remontach kominów spalinowych oraz wentylacyjnych. Instalujemy wkłady kominowe, kominy zewnętrzne termoizolowane oraz nasady kominowe. W przypadku wymiany nieprodukowanych już kotłów typu Turbo na nowoczesne kotły kondensacyjne, dostosowujemy przewody spalinowe do nowych urządzeń. Nasze usługi obejmują cały proces: od projektu, poprzez usunięcie kształtek ceramicznych, aż po montaż i uruchomienie nowego systemu przewodów powietrzno-spalinowych.

Venteco - system kominowy
Venteco - montaż wentylacji mechanicznej

Zapewnimy kompleksowy montaż

Proces budowy czy modernizacji przewodów kominowych zaczynamy od oględzin i pomiarów. Następnie przystępujemy do opracowania koncepcji i wyboru odpowiedniego systemu kominowego, a w razie potrzeby również do wykonania projektu technicznego. Jesteśmy w stanie zrealizować indywidualne, pozakatalogowe elementy i rozwiązania. Dotychczas wykonaliśmy projekty kominów nie tylko dla domów, mieszkań i kotłowni, ale też dla restauracji, piekarni, linii produkcyjnych, a nawet laboratoriów turbin lotniczych.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie systemy kominowe oferujecie?

  Oferujemy kwasoodporne systemy kominowe ze stali nierdzewnej, w tym stalowe wkłady kominowe, dwuścienne izolowane systemy zewnętrzne, kominy powietrzno-spalinowe do kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania, kominy do urządzeń opalanych paliwami stałymi oraz kominy do agregatów prądotwórczych.

 • Jak wygląda oferta dla budownictwa jednorodzinnego?

  Dla właścicieli domów jednorodzinnych oferujemy usługi uszczelniania, dobudowy i modernizacji kominów. Wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, m.in. takie jak pneumatyczne urządzenie frezujące, co pozwala nam na realizację nawet najbardziej wymagających zadań bez konieczności wyburzania i odbudowy komina.

 • Jakie usługi z zakresu remontów kominów oferujecie dla budownictwa wielorodzinnego?

  Nasza oferta obejmuje uszczelnianie kominów, wymianę azbestowych przewodów kominowych na systemy ze stali nierdzewnej, dobudowę oraz montaż nasad kominowych, a także dostosowanie ceramicznych, zbiorczych przewodów powietrzno-spalinowych do wymiany kotłów na urządzenia kondensacyjne.

  Oferta ta skierowana jest przede wszystkim do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz administracji budynków. Podczas realizacji kładziemy szczególny nacisk na to, by prace remontowe były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

 • Jak wygląda oferta dla budownictwa przemysłowego?

  Jako partner w biznesie, oferujemy generalnym wykonawcom oraz właścicielom nieruchomości komercyjnych kompleksowe usługi w zakresie doboru, dostawy i montażu stalowych systemów kominowych i systemów odprowadzania spalin. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w pracy z różnymi typami obiektów, w tym produkcyjnymi, handlowymi, gastronomicznymi, biurowymi oraz sportowymi, a także dzięki współpracy z renomowanym producentem, jesteśmy w stanie realizować nawet najbardziej skomplikowane projekty.

 • Czy oferujecie filmowanie przewodów kominowych?

  Tak, świadczymy usługi filmowania przewodów kominowych za pomocą kamery inspekcyjnej. Wykorzystujemy ją do dokumentowania uszkodzeń w kanałach wentylacyjnych i spalinowych, jak również do przeprowadzenia inspekcji przed rozpoczęciem prac remontowych. Głowica kamery, obracająca się w dwóch płaszczyznach o 180 i 360 stopni, pozwala na szczegółowy podgląd przewodów.

 • Czy podejmujecie się modernizacji kominów z wkładami azbestowymi?

  Tak, specjalizujemy się w usuwaniu przewodów azbestowych z kominów, a także w demontażu innego rodzaju materiałów zawierających azbest. Zajmujemy się jednak przede wszystkim wymianą kominowych kształtek azbestocementowych na nowoczesne wkłady ze stali kwasoodpornej. Wykonaliśmy takie prace w kilkudziesięciu blokach mieszkalnych, zarówno w Krakowie jak i kilku innych miastach w Polsce.

 • Co zrobić w sytuacji, gdy przewody kominowe są zbyt wąskie, by móc w nich zamontować nowoczesne stalowe wkłady kominowe?

  W przypadku zbyt wąskich przewodów kominowych oferujemy usługę frezowania kominów, pozwalającą na dostosowanie wewnętrznego wymiaru przewodów murowanych do montażu wymaganej średnicy wkładów kominowych bez uciążliwych prac rozbiórkowych.

Potrzebujesz szybkiego kontaktu?

Zadzwoń do nas
Lub napisz

zamów bezpłatną wycenę

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu konsultacji oraz przygotowania wstępnej wyceny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze artykuły na ten temat

Brak wyników wyszukiwania

Venteco - Ikona Koperty

Dziękujemy
za przesłanie wiadomości

Już niedługo skontaktujemy się z Tobą w celu bezpłatnej konsultacji. Podsumowanie podanych informacji przesłaliśmy również na Twojego maila.