Wentylacja, Klimatyzacja, Rekuperacja, Systemy kominowe — od 1995 roku

Frezowanie kominów

Frezowanie kominów

Przy realizacji prac polegających na montażu stalowych wkładów kominowych do istniejących przewodów napotyka się niejednokrotnie na problem zbyt wąskiego przekroju przewodu w stosunku do średnicy rur stalowych, które mają być zamontowane. W związku z powyższym montaż rur staje się niemożliwy bez wykonania rozkuć ściany kominowej, które niejednokrotnie, zwłaszcza w przypadku przewodów biegnących przez kilka kondygnacji, wykonać trzeba w kilku mieszkaniach. Nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo uciążliwe może się to stać dla lokatorów. Ponieważ jedyną alternatywą dla montażu wkładu kominowego w istniejących przewodach jest montaż stosunkowo drogiego komina zewnętrznego, inwestor często zmuszony jest pogodzić się z uciążliwością prowadzonych prac.

Powyższy problem, zbyt „wąskich” przewodów, rozwiązać można poprzez zastosowanie urządzenia frezującego, przy pomocy którego przewody o zbyt małych rozmiarach rozwiercić można do wymiarów umożliwiających montaż stalowych wkładów kominowych bez dokonywania uciążliwych rozkuć ściany kominowej. Technologia frezowania przewodów kominowych opiera się na głowicy frezującej, która zostaje wpuszczona do przewodu i po uruchomieniu jest powoli prowadzona w górę kanału, zmieniając jednocześnie jego wymiary wewnętrzne. Przy podstawie szachtu umieszczony zostaje odkurzacz, który na bieżąco wyciąga powstający w czasie obróbki drobny gruz. Po zakończeniu procesu zamontowane mogą zostać bez przeszkód stalowe wkłady kominowe o pożądanej średnicy.

OFERUJEMY RÓWNIEŻ

Mają Państwo Pytania?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie na nie odpowiemy.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum klimatyzacji
Wykonawstwo instalacji wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji oraz systemów kominowych dla domu, budownictwa mieszkaniowego i przemysłu.
Nieprzerwanie od 1995 roku.

WENTYLACJA MECHANICZNA

  • usługi
  • realizacje
  • referencje

KLIMATYZACJA

  • Jak dobrać urządzenie?
  • montaż

REKUPERACJA
DLA DOMU