Wentylacja, Klimatyzacja, Rekuperacja, Systemy kominowe — od 1995 roku

Systemy kominowe, kominy ceramiczne i stalowe - Venteco Kraków — Pozostałe produkty

Systemy kominowe

Pozostałe produkty
Będąc Autoryzowanym Dystrybutorem jednego z największych europejskich producentów systemów kominowych ze stali, firmy MK, w ofercie naszej posiadamy całą gamę systemów kominowych przeznaczonych do odprowadzania spalin ze wszystkich dostępnych na rynku urządzeń grzewczych. Poniższa wyszukiwarka pozwoli Państwu łatwo znaleźć system kominowy dostosowany w pełni do Państwa potrzeb:
Wyszukaj system, którego potrzebujesz
Miejsce montażu:
Rodzaj paliwa:
Rodzaj kotła:
MK NERO Systemy przyłączy
System jednościennych przyłączy do kominków i pieców opalanych paliwami stałymi wykonany z czarnej stali o grubości 2mm, malowanych farbą Senotherm.
Akcesoria
Każdy z systemów posiada dodatkową grupę elementów o nazwie akcesoria. Akcesoria do systemów jednościennych to uniwersalna grupa pasująca do wszystkich systemów jednościennych. W przypadku systemów dwuściennych akcesoria pasują do wszystkich oferowanych systemów dwuściennych.
Neutralizatory

Neutralizatory kondensatu NSK zmieniają na obojętny odczyn wypływających z komina kwaśnych skroplin. Przeznaczone są one do obsługi kotłów atomosferycznych, a maksymalna szybkość przepływu kondensatu wynosi 0,13 dm3/h. W ofercie posiadamy trzy warianty urządzeń: o pojemności 5 dm3- do kotłów o mocy 0-50 kW, o pojemności 10 dm3- do kotłów o mocy 50-300 kW oraz o pojemności 15 dm3- do kotłów o mocy 300-1000 kW.

Neutralizatory NEUTRAKON

Neutralizatory kondensatu Neutrakon- przeznaczone do kotłów turbo i kondensacyjnych. W ofercie posiadamy cztery warianty:

 • NEUTRAKON 01/25  do kotłów o mocy < 35 kW
 • NEUTRAKON 02/50  do kotłów o mocy < 65 kW   
 • NEUTRAKON 03/150 do kotłów o mocy < 150 kW
 • NEUTRAKON 04/300  do kotłów o mocy < 300 kW
Nasady kominowe
Nasady kominowe (z płytą lub bez płyty) to urządzenia przeznaczone do montażu na szczycie komina i służące do stabilizacji oraz wspomagania ciągu kominowego. Obrotowe nasady kominowe (KULA, WALEC) wykorzystują siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego i montowane są na przewodach wentylacyjnych. Samonastawne nasady kominowe (STRAŻAK) ustawiają się zawsze w kierunku wiejącego wiatru osłaniając przewód kominowy i wspomagając ciąg w kominach spalinowych i dymowych.
Tłumiki

Tłumiki absorpcyjne wykorzystywane do tłumienia drgań wynikających z pracy komina, a tym samym do eliminacji hałasu pochodzącego od kominów kotłowni. Jako materiał tłumiący stosowana jest wełna mineralna lub stalowa. Tłumiki firmy MK największą skuteczność tłumienia osiągają  w zakresie częstotliwości od 500Hz do 1500Hz i produkowane z możliwością montażu w pionie i poziomie.

Jeżeli zdecydują Państwo o zakupie wybranego systemu klientom indywidualnym zainteresowanym naszą ofertą proponujemy korzystne cenowo gotowe pakiety montażowe, zaś odbiorcom hurtowym zapewniamy bardzo korzystne warunki współpracy, w szczególności:

 • wysokie rabaty na oferowane systemy kominowe
 • wyjątkowo dogodne terminy płatności
 • transport gratis
Dodatkowym atutem naszej firmy jest fachowe doradztwo pracowników na co dzień zajmujących się tematyką związaną z systemami odprowadzania spalin. W razie trudności z zestawieniem elementów lub ustaleniem optymalnej średnicy komina, służymy bezpłatnie komputerowym programem doboru średnic przewodów kominowych. Na podstawie wykonanych obliczeń dobierzemy systemy kominowe najbardziej odpowiednie dla każdego Klienta.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą z przyjemnością prześlemy Państwu bezpłatne materiały informacyjno-techniczne.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum klimatyzacji
Wykonawstwo instalacji wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji oraz systemów kominowych dla domu, budownictwa mieszkaniowego i przemysłu.
Nieprzerwanie od 1995 roku.

WENTYLACJA MECHANICZNA

 • usługi
 • realizacje
 • referencje

KLIMATYZACJA

 • Jak dobrać urządzenie?
 • montaż

REKUPERACJA
DLA DOMU