Wentylacja, Klimatyzacja, Rekuperacja, Systemy kominowe — od 1995 roku

Systemy kominowe, kominy ceramiczne i stalowe - Venteco Kraków

Systemy kominowe

stalowe Systemy odprowadzania spalin
Będąc Autoryzowanym Dystrybutorem jednego z największych europejskich producentów systemów kominowych ze stali, firmy MK, w ofercie naszej posiadamy całą gamę systemów kominowych przeznaczonych do odprowadzania spalin ze wszystkich dostępnych na rynku urządzeń grzewczych. Poniższa wyszukiwarka pozwoli Państwu łatwo znaleźć system kominowy dostosowany w pełni do Państwa potrzeb:
Wyszukaj system, którego potrzebujesz
Miejsce montażu:
Rodzaj paliwa:
Rodzaj kotła:
System kominowy MKPS Invest Wkłady kominowe (gaz, olej opałowy)
System powietrzno-spalinowy MKPS (dwuścienny, bez izolacji) przeznaczony jest do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych. Rura wewnętrzna systemu służy odprowadzaniu spalin z kotła, natomiast kanałem pomiędzy rurą zewnętrzną i wewnętrzną doprowadzane jest powietrze do procesu spalania gazu w kotle. Na połączeniach poszczególnych elementów systemu stosowane są uszczelki.

System kominowy MKS Wkłady kominowe (gaz, olej, drewno i pellet)
System jednościenny, stosowany jako wkład kominowy odprowadzający spaliny z kotłów atmosferycznych lub elementy przyłączeniowe do kominów z izolacją. Wkłady kominowe MKS występują w trzech wersjach: Premium i Standard – przeznaczone do kotłów na gaz, olej, drewno i pellet oraz Invest – przeznaczony do kotłów na gaz i olej. System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 450ºC. Występuje również w wersji owalnej i prostokątnej.
System kominowy MKKS Invest Wkłady kominowe (gaz i olej)
System jednościenny, dostępny w średnicach 60, 80 i 100mm, stosowany do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. kotły kondensacyjne). Może służyć jako wkład kominowy odprowadzający spaliny od tego rodzaju kotłów. Posiada przetłoczenia pod uszczelki, a wszystkie elementy tego systemu są szczelne. Przeznaczony do kotłów na gaz i olej. System może pracować na mokro, w temperaturze do 200°C
System kominowy MKKS Standard Wkłady kominowe (gaz i olej)
System jednościenny, stosowany do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. kotły kondensacyjne). Może służyć jako wkład kominowy odprowadzający spaliny z urządzeń na gaz i olej. Połączenia poszczególnych elementów wyposażone są w uszczelki. System może pracować na mokro, w temperaturze do 200°C.
System kominowy MK FLEX Wkłady kominowe (gaz, olej, drewno)
Elastyczny system jednościenny, stosowany jako wkład kominowy do odprowadzania spalin z kotłów atmosferycznych lub wentylacji. Dzięki zastosowaniu nowych złączek i uszczelki silikonowej nadaję się również do kotłów kondensacyjnych (praca na mokro). Występuje w trzech wersjach: MK-FLEX stalowy – do kotłów atmosferycznych i kondensacyjnych na gaz i olej, MK-FLEX x2 stalowy - do urządzeń opalanych drewnem oraz MK-FLEX ALU aluminiowy - do wentylacji.
System kominowy MKSZI Wkłady kominowe (węgiel, drewno, pellet, eko-groszek)

System jednościenny, żaroodporny, stosowany jako wkład kominowy do kotłów opalanych paliwami stałymi (węgiel, drewno, pellet, eko-groszek). Pozwala na modernizację kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy. Dzięki zastosowaniu kielichów o wysokości 63mm system ten jest bardzo atrakcyjny cenowo.  System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 450 C. Występuje również w wersji owalnej i prostokątnej.

MK NERO Systemy przyłączy
System jednościennych przyłączy do kominków i pieców opalanych paliwami stałymi wykonany z czarnej stali o grubości 2mm, malowanych farbą Senotherm.
System kominowy MKD Kominy zewnętrzne (gaz, olej, drewno, pellet)
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego (kotła, kominka) w dowolnym miejscu w obiekcie, ponieważ komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Występuje w dwóch wersjach: Premium oraz Standard - przeznaczonych do kotłów na gaz, olej, drewno i pellety. System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 600°C.
System kominowy MKKD Kominy zewnętrzne (gaz, olej opałowy)

System dwuścienny, izolowany stosowany, jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. kotły kondensacyjne). Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w obiekcie, ponieważ komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Na połączeniach poszczególnych elementów montowane są uszczelki.

System kominowy MKDZ Kominy zewnętrzne (węgiel, drewno, pellet, eko-groszek)
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny do kotłów opalanych paliwami stałymi (węgiel, drewno, pellet, eko-groszek). Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w obiekcie, ponieważ komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Wyjątkowo odporny z powodu użycia wełny ceramicznej o grubości 30 mm jako warstwy izolującej.
System kominowy MK DT Kominy zewnętrzne (gaz, olej opałowy)
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny do agregatów, jednostek kogeneracyjnych, silników spalinowych i turbin. Charakterystyczna dla systemu jest wytrzymałość na wysoką wartość ciśnienia – do 5000 Pa. Dzięki specjalnym połączeniom elementów na płaszczu oraz tzw. swobodnemu rdzeniowi, który pod wpływem wysokich temperatur się wydłuża, system doskonale spełnia swoja funkcję przy agregatach najwyższej mocy. Nie wymaga zastosowania kompensatorów wydłużeń.
System kominowy MK ZEN Kominy zewnętrzne (gaz, olej, węgiel, drewno, pellet)
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego (kotła, kominka) w dowolnym miejscu w obiekcie, ponieważ komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Występuje w średnicach: 130, 150, 180, 200mm. Charakteryzuje się wyjątkowym, designerskim wyglądem.
Akcesoria
Każdy z systemów posiada dodatkową grupę elementów o nazwie akcesoria. Akcesoria do systemów jednościennych to uniwersalna grupa pasująca do wszystkich systemów jednościennych. W przypadku systemów dwuściennych akcesoria pasują do wszystkich oferowanych systemów dwuściennych.
Neutralizatory

Neutralizatory kondensatu NSK zmieniają na obojętny odczyn wypływających z komina kwaśnych skroplin. Przeznaczone są one do obsługi kotłów atomosferycznych, a maksymalna szybkość przepływu kondensatu wynosi 0,13 dm3/h. W ofercie posiadamy trzy warianty urządzeń: o pojemności 5 dm3- do kotłów o mocy 0-50 kW, o pojemności 10 dm3- do kotłów o mocy 50-300 kW oraz o pojemności 15 dm3- do kotłów o mocy 300-1000 kW.

Neutralizatory NEUTRAKON

Neutralizatory kondensatu Neutrakon- przeznaczone do kotłów turbo i kondensacyjnych. W ofercie posiadamy cztery warianty:

 • NEUTRAKON 01/25  do kotłów o mocy < 35 kW
 • NEUTRAKON 02/50  do kotłów o mocy < 65 kW   
 • NEUTRAKON 03/150 do kotłów o mocy < 150 kW
 • NEUTRAKON 04/300  do kotłów o mocy < 300 kW
Jeżeli zdecydują Państwo o zakupie wybranego systemu klientom indywidualnym zainteresowanym naszą ofertą proponujemy korzystne cenowo gotowe pakiety montażowe, zaś odbiorcom hurtowym zapewniamy bardzo korzystne warunki współpracy, w szczególności:

 • wysokie rabaty na oferowane systemy kominowe
 • wyjątkowo dogodne terminy płatności
 • transport gratis
Dodatkowym atutem naszej firmy jest fachowe doradztwo pracowników na co dzień zajmujących się tematyką związaną z systemami odprowadzania spalin. W razie trudności z zestawieniem elementów lub ustaleniem optymalnej średnicy komina, służymy bezpłatnie komputerowym programem doboru średnic przewodów kominowych. Na podstawie wykonanych obliczeń dobierzemy systemy kominowe najbardziej odpowiednie dla każdego Klienta.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą z przyjemnością prześlemy Państwu bezpłatne materiały informacyjno-techniczne.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum klimatyzacji
Wykonawstwo instalacji wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji oraz systemów kominowych dla domu, budownictwa mieszkaniowego i przemysłu.
Nieprzerwanie od 1995 roku.

WENTYLACJA MECHANICZNA

 • usługi
 • realizacje
 • referencje

KLIMATYZACJA

 • Jak dobrać urządzenie?
 • montaż

REKUPERACJA
DLA DOMU