Wentylacja, Klimatyzacja, Rekuperacja, Systemy kominowe — od 1995 roku

Koszty rekuperacji

Koszty rekuperacji

Montaż instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła łączy się z poniesieniem przez inwestora kosztów związanych zarówno z samą instalacją systemu, jak i jego późniejszą eksploatacją. Bezpośredni wpływ na koszty instalacji systemu ma przede wszystkim wybrana centrala wentylacyjna, rodzaj jej sterowania oraz rodzaj kanałów wentylacyjnych jakimi będziemy doprowadzać i odprowadzać powietrze. Prawidłowo dobrana centrala wentylacyjna powinna charakteryzować się wydajnością dostosowaną do wielkości budynku (domu), tak aby zapewnić optymalne działanie całej instalacji, a tym samym generować maksymalne oszczędności związane z ogrzewaniem dla użytkowników. Koszty instalacji mogą wzrosnąć w przypadku rozbudowy systemu o dodatkowe elementy, takie jak: gruntowy wymiennik ciepła, jednostka chłodząca czy jonizator. Montaż elementów tych przyczynia się do wyższych kosztów inwestycji ale jednocześnie ma duży wpływ na późniejsze korzyści ekonomiczne oraz komfort.

Sprawdź szacunkowe koszty dla Twojego domu

  • Szacowany koszt instalacji:
  • Szacunkowe oszczędność ze zmniejszenia kominów, nawiewników i grzejników:
  • Przewidywany okres zwrotu:
Do kosztów eksploatacji związanych z użytkowaniem systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zaliczyć można koszty, takie jak: wymiana filtrów oraz zużycie energii elektrycznej, jednak, co warto w tym miejscu podkreślić, stosunek energii wkładanej do odzyskiwanej wynosić może nawet 1 : 40.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie na nie odpowiemy.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum klimatyzacji
Wykonawstwo instalacji wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji oraz systemów kominowych dla domu, budownictwa mieszkaniowego i przemysłu.
Nieprzerwanie od 1995 roku.