Wentylacja, Klimatyzacja, Rekuperacja, Systemy kominowe — od 1995 roku

Jak dobrać klimatyzator?

Jak dobrać klimatyzator?

Decydując się na zakup klimatyzatora należy ustalić jakiej mocy urządzenie jest nam niezbędne celem zapewnienia komfortu cieplnego dla osób przebywających w pomieszczeniu.

Najprostsza metoda wstępnego ustalenia mocy chłodniczej urządzenia polega na podzieleniu powierzchni pomieszczenia (m2) przez 10, a uzyskany wynik podaje nam pożądaną moc klimatyzatora w kW. Zaprezentowany sposób dotyczy pomieszczeń o wysokości do 2,5 m i w przypadku wyższych pomieszczeń skorzystać można z wzoru, w którym kubaturę pomieszczenia (m3) mnożymy przez współczynnik 40W/m3.

Podane wzory umożliwiają wstępne wyliczenie wymaganej mocy klimatyzatora i nie mogą służyć do ostatecznego jej ustalenia, ponieważ na końcowy wynik wpływ mają również zyski ciepła pochodzące z okien, ścian, przebywających w pomieszczeniu osób i urządzeń, oświetlenia, a także systemu wentylacyjnego. Dopiero po uwzględnieniu wszystkich tych czynników jesteśmy w stanie w 100% ustalić, że urządzenie o danej mocy zapewni nam idealne warunki bytowe.

Podczas wizyty naszego pracownika sprawdzamy wszystkie czynniki decydujące o wymaganej mocy urządzenia i na tej podstawie dokonujemy ostatecznego doboru.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

MAJĄ PAŃSTWO PYTANIA?
Zapraszamy do kontaktu, chętnie na nie odpowiemy.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum klimatyzacji
Wykonawstwo instalacji wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji oraz systemów kominowych dla domu, budownictwa mieszkaniowego i przemysłu.
Nieprzerwanie od 1995 roku.

WENTYLACJA MECHANICZNA

  • usługi
  • realizacje
  • referencje

KLIMATYZACJA

  • Jak dobrać urządzenie?
  • montaż

REKUPERACJA
DLA DOMU