Wentylacja, Klimatyzacja, Rekuperacja, Systemy kominowe — od 1995 roku

Systemy kominowe

Systemy kominowe

stalowe Systemy odprowadzania spalin
Będąc Autoryzowanym Dystrybutorem jednego z największych europejskich producentów systemów kominowych ze stali, firmy MK, w ofercie naszej posiadamy całą gamę systemów kominowych przeznaczonych do odprowadzania spalin z wszystkich dostępnych na rynku urządzeń grzewczych. Poniższa wyszukiwarka pozwoli Państwu łatwo znaleźć system kominowy dostosowany w pełni do Państwa potrzeb:
Wyszukaj system, którego potrzebujesz
Miejsce montażu:
Rodzaj paliwa:
Rodzaj kotła:
System kominowy MKPS Invest Wkłady kominkowe (Gaz, olej opałowy)
System dwuścienny, bez izolacji, najczęściej stosowany jako przyłącze (wraz z systemem MKKS Invest-jednościennym z uszczelką) lub samodzielny komin, do kotłów kondensacyjnych i turbo. Rura wewnętrzna systemu służy odprowadzaniu spalin z kotła, kanał pomiędzy rurą zewnątrzną i wewnętrzną, doprowadza powietrze do kotła. System posiada przetłoczenia pod uszczelki.
System kominowy MKS Wkłady kominkowe (gaz i olej)
System jednościenny stosowany jako wkład kominowy do kotłów atmosferycznych lub elementy przyłączeniowe do kominów z izolacją. Wkłady kominowe MKS występują w dwóch wersjach: Premium – przeznaczony do kotłów na gaz, olej, drewno i pelet oraz Standard – przeznaczony do kotłów na gaz i olej. System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 450ºC. Występuje również w wersji owalnej i prostokątnej.
System kominowy MKKS Invest Wkłady kominkowe (gaz i olej)
System jednościenny, stosowany do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. kotły kondensacyjne i turbo). Może służyć jako wkładka kominowa do tego rodzaju kotłów. Posiada przetłoczenia pod uszczelki, a wszystkie elementy tego systemu są szczelne. Przeznaczony do kotłów na gaz i olej. System może pracować na mokro, w temperaturze do 200°C
System kominowy MKKS Wkłady kominkowe (gaz i olej)
System jednościenny, stosowany do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. piece kondensacyjne i turbo). Może służyć jako wkład kominowy odprowadzający spaliny od tego rodzaju pieców.  Występuje w wersjach: Premium, Standard i przeznaczony jest do kotłów na gaz i olej. System może pracować na mokro, w temperaturze do 200°C.
System kominowy MK FLEX Wkłady kominkowe (gaz i olej)
System jednościenny, stosowany, jako wkład kominowy do spalin z kotłów atmosferycznych lub wentylacji, teraz również, dzięki zastosowaniu nowych złączek i uszczelki silikonowej, z klasą ciśnieniową P1 – do kotłów turbo i kondensacyjnych. Występuje w dwóch wersjach: stalowy – do kotłów atmosferycznych, turbo i kondensacyjnych na gaz i olej oraz aluminiowy do wentylacji. System może pracować na sucho, a po uszczelnieniu również na mokro.
System kominowy MKSZI Wkłady kominkowe (węgiel, drewno, pelet, eko-groszek)

System jednościenny żaroodporny, stosowany, jako wkładka kominowa do kotłów opalanych paliwem stałym. Pozwala na modernizację kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy. Dzięki zastosowaniu kielichów o wys. 63mm system ten jest bardzo atrakcyjny cenowo. Występuje w wersji Premium-na paliwa węgiel, drewno, pelet, eko-groszek. System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 450 C

System kominowy MK NERO Wkłady kominkowe (drewno,paliwa stałe)
System przyłączy do kominków wykonany z czarnej stali malowanej farbą Senotherm. System jednościenny do kominków
System kominowy MKD Wkłady kominkowe (gaz,olej,drewno)
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego (kotła, kominka), w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Występuje w dwóch wersjach: Premium - na paliwa gaz, olej, drewno, pelet oraz Standard - przeznaczony do kotłów na gaz i olej, drewno. System może pracować tylko na sucho w temperaturze do 600°C.
System kominowy MKKD Wkłady kominkowe (Gaz, olej opałowy )

System dwuścienny, izolowany stosowany, jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. kotły kondensacyjne i turbo). Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego (kotła kondensacyjnego i turbo), w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrzPosiada przetłoczenia pod uszczelki, a wszystkie elementy wewnętrzne tego systemu są szczelne.

System kominowy 30 MKDZ Wkłady kominkowe (węgiel, drewno, pellet, eko-groszek)
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów opalanych paliwem stałym. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Wyjątkowo odporny z powodu użycia wełny ceramicznej jako warstwy izolującej o grubości 30 mm
System kominowy MK DT Wkłady kominkowe (Gaz, olej opałowy )
System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny stosowany do agregatów, jednostek kogeneracyjnych. System do agregatów. Charakterystyczna dla systemu jest wytrzymałość na wysoką wartość ciśnienia – do 5000 Pa. Dzięki specjalnym połączeniom elementów na płaszczu, za pomocą silikonu wysokotemperaturowego oraz swobodnemu rdzeniowi, który pod wpływem wysokich temperatur się wydłuża, system doskonale spełnia swoja funkcję przy agregatach najwyższej mocy.
System kominowy MK ZEN Wkłady kominkowe (węgiel,drewno,palet)
System dwuścienny izolowany, stosowany, jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego ( kotła, kominka), w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Występuje w średnicach: 130, 150, 180, 200. Charakteryzuje się wyjątkowym , designerskim wyglądem.
Akcesoria
Każdy z systemów posiada dodatkową grupę elementów o nazwie akcesoria. Akcesoria do systemów jednościennych to uniwersalna grupa pasująca do wszystkich systemów jednościennych. W przypadku systemów dwuściennych akcesoria pasują do wszystkich systemów dwuściennych za wyjątkiem systemu MKDZ60, który w wersji z izolacją grubości 60 mm posiada osobną grupę akcesoriów.
Neutralizatory

Neutralizatory NSK. Zmieniają odczyn na obojętny, wypływających z komina kwaśnych skroplin. W ofercie znajdziecie Państwo neutralizatory do wszystkich rodzajów pieców. Neutralizatory NSK- przeznaczone do kotłów atomosferycznych. Maksymalna szybkość przepływu- 0,13 dm3/h. W ofercie posiadamy trzy warianty: o pojemności 5 dm3- do kotłów o mocy 0-50 kW,o pojemności 10 dm3- do kotłów o mocy 50-300 kW oraz o pojemności 15 dm3- do kotłów o mocy 300-1000 kW

Neutralizatory NEUTRAKON

Neutralizatory Neutrakon- przeznaczone do kotłów turbo i kondensacyjnych. W ofercie posiadamy cztery warianty:

  • NEUTRAKON 01/25  do kotłów o mocy < 35 kW
  • NEUTRAKON 02/50  do kotłów o mocy< 65 kW   
  • NEUTRAKON 03/150 do kotłów o mocy< 150 kW
  • NEUTRAKON 04/300  do kotłów o mocy< 300 kW
Jeżeli zdecydują Państwo o zakupie wybranego systemu klientom indywidualnym zainteresowanym naszą ofertą proponujemy korzystne cenowo gotowe pakiety montażowe, zaś odbiorcom hurtowym zapewniamy bardzo korzystne warunki współpracy, w szczególności:

  • wysokie rabaty na oferowane systemy kominowe
  • wyjątkowo dogodne terminy płatności
  • transport gratis
Dodatkowym atutem naszej firmy jest fachowe doradztwo pracowników na co dzień zajmujących się tematyką związaną z systemami odprowadzania spalin. W razie trudności z zestawieniem elementów lub ustaleniem optymalnej średnicy komina, służymy bezpłatnie komputerowym programem doboru średnic przewodów kominowych. Na podstawie wykonanych obliczeń dobierzemy systemy kominowe najbardziej odpowiednie dla każdego Klienta.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą z przyjemnością prześlemy Państwu bezpłatne materiały informacyjno-techniczne.
Infolinia:
600-290-220,  12 285-91-90
Biuro czynne:
7:00 - 16:00, PN-PT
venteco.com - centrum klimatyzacji
Wykonawstwo instalacji wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji oraz systemów kominowych dla domu, budownictwa mieszkaniowego i przemysłu.
Nieprzerwanie od 1995 roku.